Ostatnie Newsy: Koniec działalności SML / NABÓR NA STANOWISKO MECHANIKA LOTNICZEGO / Walne Zebranie / uchwała nr.1 Zarządu SML / Walne Zebranie Wyborcze / walne zgromadzenie / praca dla B1 B737NG w Niemczech / SZKOLENIE NA Q400 / LWS-6 "Żubr" artykuł dr pil. Jakub Marszałkiewicz /
Koniec działalności SML
dodano: 2018-10-10

Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu jednogłośnie podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności SML.
W chwili obecnej jesteśmy na ostatnim etapie wyrejestrowania Stowarzyszenia z rejestru. W najbliższych dnia SML oficjalnie przestanie istnieć.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym projekcie i życzyć powodzenia.NABÓR NA STANOWISKO MECHANIKA LOTNICZEGO
dodano: 2018-05-21

LS Technics sp z. o.o. ogłasza nabór na stanowisko Mechanika Lotniczego.
miejsce pracy: Lotnisko Chopina w Warszawie
wymagania:
-wykształcenie minimum średnie techniczne
-niekaralność
-bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
-prawo jazdy kat.B
-znajomość obsługi komputera
Oferujemy:
-stabilne zatrudnienie w rozwijającej się firmie
-zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
-możliwość pracy w międzynarodowym zespole - nauka od najlepszych inżynierów lotniczych
- rozwój zawodowy - udział w specjalistycznych szkoleniach
Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: office@ lst.aero
Walne Zebranie
dodano: 2018-02-09

Szanowni Państwo,

W dniu 24.02.br w Warszawie odbędzie się Walne-Wyborcze Zebranie Członków Stowarzyszenia. Zwracam się do Was wszystkich z apelem o uczestniczenie w tym zebraniu lub upoważnieniu kogoś do reprezentowania Was na W.Z. Przypominam, że uczestnictwo w Walnych Zgromadzeniach, zgodnie ze statutem SML jest obowiązkiem ciążącym na każdym z Nas.
Na najbliższym zebraniu chcemy podjąć decyzje min.dotyczące dalszego istnienia SML.
Szczegółowy porządek obrad WWZ został opublikowany na stronie SML w dziale moderatorskim.

z poważaniem
Piotr Kołodziejczyk
Prezes SML
uchwała nr.1 Zarządu SML
dodano: 2018-02-09

UCHWAŁA NR 1
ZARZĄDU STOWARZYSZENIA MECHANIKÓW LOTNICZYCH
Z DNIA 08 LUTEGO 2018 ROKU
W związku z wnioskiem Skarbnika Stowarzyszenia Mechaników Lotniczych o wykreślenie z listy członków Stowarzyszenia Mechaników Lotniczych osób posiadających zadłużenie z tytułu nieuiszczania składek członkowskich opiewające na kwotę co najmniej 120 zł, co stanowi niewywiązywanie się przez członka Stowarzyszenia z obowiązków statutowych, Zarząd Stowarzyszenia Mechaników Lotniczych działając na podstawie § 11 ust. 6 statutu postanowił o wykreśleniu z listy członków Stowarzyszenia Mechaników Lotniczych wszystkie te osoby.
Uchwała została podjęta jednomyślnie.

Walne Zebranie Wyborcze
dodano: 2018-01-31

W imieniu Zarządu S.M.L zapraszam wszystkich członków stowarzyszenia na Walne Zebranie Wyborcze, które odbędzie się 24.02.18 w Warszawie, w centrum konferencyjnym Golden Floor Plaza przy Al. Jerozolimskie 123A, piętro 15 o godzinie 10.00.
Tomasz Sosnowski
walne zgromadzenie
dodano: 2018-01-20

Szanowni Państwo,
z końcem lutego upływa kadencja władz statutowych stowarzyszenia, dlatego też zgodnie ze statutem, zostanie zwołane walne zgromadzenie członków związku. W najbliższych godzinach wszyscy członkowie SML otrzymają maila z prośba o uaktualnienie adresu do korespondencji potrzebnego do wysłania imiennego zaproszenia na WZ. Proszę o jak najszybszą odpowiedź abyśmy mogli wszystkich poinformować o WZ i przygotować spotkanie.
Piotr Kołodziejczyk
praca dla B1 B737NG w Niemczech
dodano: 2017-01-13

w zakladce "praca" znajdzecie szczegoly tej oferty
SZKOLENIE NA Q400
dodano: 2016-12-29

Więcej po zalogowaniu
LWS-6 "Żubr" artykuł dr pil. Jakub Marszałkiewicz
dodano: 2016-04-22

Artykuł dr.pil.Jakuba Marszałkiewicza z Akademii Obrony Narodowej
Instytut Lotnictwa i Obrony Powietrznej opisujący polski bombowiec LWS-6. Nasze Stowarzyszenie brało aktywny udział w renowacji pomnika upamiętniającego katastrofę takiego samolotu w podwarszawskich Michałowicach. Artykuł można znaleść w zakładce "O SML:, "Co piszą", " co w trawie piszczy", zdjęcia z renowacji pomnika w zakładce "galeria".
Serdecznie zapraszam do lektury i oglądania zdjęć.
Piotr Kołodziejczyk
Walne Zebranie Wyborcze
dodano: 2016-02-22

W dniu 20.02.2016 o godzinie 11.00 w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Wyborcze. Obecni na zebraniu członkowie SML zostali zapoznani z działalnością stowarzyszenia oraz sprawozdaniem finansowym za ostatnie dwa lata. Przeprowadzone zostały wybory do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Walne Zebranie podjęło kilka uchwał w tym uchwałę o przeprowadzeniu głosowania droga elektroniczną nad przyjęciem lub odrzuceniem zmian w statucie. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie.
Walne Zebranie Wyborcze
dodano: 2016-01-19

w imieniu Zarządu S.M.L zapraszam wszystkich członków stowarzyszenia na Walne Zebranie Wyborcze, które odbędzie się 20.02.16 w Warszawie, Al. Jerozolimskie 123A, 26 piętro sala B, godzina 11.00.
B1,B!/B2 poszukiwany !!
dodano: 2015-11-16

trzy z wymienionych typów:B737NG,B757, B767, B787 z silnikiem GE, B777, A320, szczegóły w zakładce praca
poszukiwany B1 na ATR-72
dodano: 2015-11-07

do pracy w Szwecji przy obsłudze ATR-72 Cargo,szczegóły w zakładce " praca"
linia lotnicza Primera Air poszukuje inżyniera B1 z B737 NG.
dodano: 2015-10-28

szczegóły w zakładce "praca"
Ryanair-praca
dodano: 2015-08-11

Ryanair poszukuje do pracy techników i mechaników ok.150 osób.
Szczegóły w zakładce praca,zapraszam
nowa decyzja EASA
dodano: 2015-07-30

na stronach EASA ukazała się nowa decyzja ED Decision 2015/020/R,wprowadzająca nową listę certyfikowanych samolotów,min.B787-9,link do decyzji:
https://www.easa.europa.eu/regulations
informacja z ULC
dodano: 2015-07-20

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC - personel
lotniczy – szkolenie i licencjonowanie personelu technicznego – komunikaty
http://ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/szkolenie-i-licencjonowanie-personelutechnicznego/
komunikaty) ,znajduje się komunikat dla kandydatów na mechaników obsługi
statków powietrznych. Informacje zawarte w komunikacie przeznaczone są przede wszystkim dla
uczniów szkół średnich oraz studentów szkół wyższych, którzy planują związać swoją dalszą
karierę zawodową z szeroko pojętą obsługą cywilnych statków powietrznych. Informacje zawierają
podstawowe wymagania odnośnie niezbędnej wiedzy i obowiązującej praktyki lotniczej.
Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą mogły być wykorzystane w procesie dydaktycznym.
Z poważaniem,
Starszy Inspektor,
Inspektorat Personelu Technicznego
Departament Personelu Lotniczego
refundacja kosztów zakupu narządzi
dodano: 2015-07-09

Zarząd SML podjął uchwałę (Uchwała nr: 2015.07.08.01) o refundacji części kosztów zakupu narzędzi.Z uchwałą można zapoznać się w zakładce dokumenty.
spotkanie w U.L.C
dodano: 2015-06-25

W dniu 25/06 w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbyło się spotkanie pomiędzy dyrektorem Departamentu Personelu Lotniczego panem dr inż. Tomaszem Grzegorczykiem, Naczelnikiem Inspektoratu Personelu Technicznego panem Tadeuszem Gembskim a Prezesem SML Piotrem Kołodziejczykiem i vice Prezesem Zenonem Wolnym.
W czasie spotkania omówiono najczęściej pojawiające się trudności przy załatwianiu spraw w ULC. W trakcie dyskusji doszliśmy do wniosku że podstawowym problemem jest utrudniony dostęp do informacji.
Uzgodniliśmy, że w najbliższym czasie na stronach ULC i SML pojawią się wyczerpujące informacje na temat sposobów dojścia do licencji. Już teraz na stronach SML na forum w zakładce "licencja" można znaleźć pewne informacje, które powinny ułatwić Nam załatwienie sprawy a Inspektorom pracę.
Omówiliśmy też problemy występujące przy zatwierdzaniu listy kontrolnej OJT z organizacji PART-145 podlegającej innemu nadzorowi. Pan Gembski zwrócił nam uwagę na pewien szczegół, przy uwzględnieniu którego zatwierdzenie praktyk powinno być łatwiejsze. Chodzi o punkt 3.15 z MOE przykładowej organizacji. Jeśli organizacja posiada zatwierdzone MOE z tym punktem przez lokalny nadzór to zatwierdzenie listy praktyk przez polski nadzór będzie znacznie łatwiejsze.
Kolejnym tematem był raport uznania wiedzy. Opublikowaną decyzję Prezesa ULC wprowadzającą wydanie 4 Raportu Uznania Wiedzy, można znaleźć na stronach Urzędu i SML. RUW jednoznacznie określa, które moduły, po jakich szkołach i klasach są zaliczone. Przed wystąpieniem do ULC z wnioskiem o Raport Zaliczenia Egzaminów do licencji Part-66 warto się zapoznać z tym dokumentem. Przy ewentualnych wątpliwościach, po otrzymaniu raportu, też warto go skonfrontować z rozporządzeniem.
Poprosiliśmy też, aby informacje zwrotne i decyzje Inspektorów z ULC były, w miarę możliwości, przekazywane za pomocą poczty elektronicznej. W uzasadnieniu powinien być podany numer przepisu i jego brzmienie, co przy często zmieniających się przepisach ułatwi nam zrozumienie podjętej decyzji.
Rozmawialiśmy też o możliwościach aplikowania o wydanie licencji, wpisu nowego typu itp. przez internet. Niestety aktualnie wydaje się to niemożliwe z powodu ograniczeń narzuconych przez prawo polskie, niemniej jednak, w pojedyńczych przypadkach po uzgodnieniu z Inspektoratem Personelu Technicznego pan Gembski dopuszcza taką możliwość.
Podsumowując to spotkanie mogę stwierdzić, że większość naszych wątpliwości zostało rozwianych a pan Dyrektor i pan Naczelnik zobowiązali się do ścisłej współpracy z SML, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.
praca w Niemczech
dodano: 2015-06-02

opis na forum w zakładce "techniczny"
REKLAMA:
Copyright © 2007 www.smlpoland.eu All rights reserved.
Designe by Air Production
Firefox 3